«Розуміють з трудом». Російські військові не можуть навчити північнокорейських солдатів команді «вогонь»
Нова реальність змусила ЗСУ готуватися до взаємодії із корейцями.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
Поки північнокорейські солдати, надіслані Кім Чен Ином на допомогу Володимиру Путіну, не вступили в бій, експерти міркують про те, яка доля їм уготована: чи стануть вони гарматним м'ясом або триматимуть оборону, швидко здадуться, бо не знайомі з сучасними методами ведення війни. або будуть битися до останньої краплі крові з відданості Кіму і заради тих, що залишилися в його заручниках сімей. Але щоб хоч щось із цього реалізувалося, спочатку треба вирішити мовну проблему.
За даними української розвідки, до Курської області прибуло вже 3000 північнокорейських солдатів. Але поки що вони не можуть налагодити взаємодію з російськими частинами через складнощі у спілкуванні, розповіли репортерам депутати південнокорейського парламенту, яких поінформувала Національна розвідувальна служба Південної Кореї. Член комітету з розвідки пояснив, передає Financial Times: Російські військові почали навчати північнокорейських приблизно сотні російських військових термінів, таким як "повернутися на позиції", "вогонь", "пуск". Але північнокорейські солдати насилу розуміють.
Згідно з радіоперехопленням, оприлюдненим Головним управлінням розвідки Міноборони України, російський офіцер скаржиться, що на кожну групу з 30 північнокорейських солдатів наказано виділити перекладача і трьох військовослужбовців РФ. Однак самі росіяни висловлюють сумнів у можливості забезпечити новоприбулих командним складом: «Старших на 30 осіб, де їх взяти?»
Нова реальність змусила і ЗСУ готуватися до взаємодії із корейцями. Солдатам роздають українсько-корейський розмовник із базовими висловами, щоб вони могли спробувати переконати корейців здатися. А проект «Хочу жити», який допомагає не бажаючим помирати російським солдатам перейти лінію фронту, запустив аналогічну кампанію корейською мовою, пише FT.
Північнокорейські військовослужбовці «навряд чи почуватимуться в Росії так погано, як ми думаємо, оскільки для них і сама Північна Корея — в'язниця», сказав перебіжчик Рю Сон Хен, який майже 10 років прослужив у Корейській народній армії (КНА). «Вони можуть і не знати про те, що відбувається між Росією та Україною, але вони знають, що мають боротися за національні інтереси своєї країни. Проходячи обов'язкову 10-річну військову службу вони привчені беззаперечно виконувати накази», — пояснив він.
Крім того, за словами Рю, ті, хто відзначився на полі бою, отримають рідкісну можливість покращити становище своїх сімей, що послужить додатковою мотивацією: «У бідних сімей з'явиться хоч якийсь проблиск надії на те, що, коли їхній син повернеться з війни, їх статус може змінитись».
За словами перебіжчиків, місячна зарплата звичайного робітника чи солдата становить у КНДР близько $1, пише Associated Press. Передбачається, що Росія сплатить усі витрати, пов'язані з розміщенням північнокорейських військ; за оцінками спостерігачів, їхня зарплата може становити не менше $2000 на місяць на людину. Щоправда, самі солдати отримають не більше 5–10%, решту забере Пхеньян. Але й грошей, що залишилися, буде достатньо, щоб за рік служби заробити $1200-2400. За словами колишніх солдатів КНА, це досить велика сума, щоб спонукати багатьох молодих солдатів добровільно вирушити на війну в Україні.
Колишній перший лейтенант КНА Ан Чан-Іль, який нині очолює Всесвітній інститут північнокорейських досліджень у Сеулі, вважає, що влада КНДР може запропонувати й інші стимули, такі як членство в Робочій партії або право на переїзд до Пхеньяну. Члени сімей відправлених до Росії солдатів можуть отримати такі пільги, як гарне житло чи вступ до університету, додає перебіжчик Кан Мі Чжин, який керує компанією, яка аналізує економіку Північної Кореї.