Які права має бджоляр в Україні?
Бджільництво в Україні входить до категорії сільськогосподарської діяльності, яка регулюється певними нормативно-правовими актами.
Спеціалісти займаються розведенням і використанням бджіл, виробництвом харчових продуктів. А купити все необхідне для успішного бізнесу та гарних заробітків допоможе «Ваша Пасіка» — інтернет-магазин бджільництва (Львів).
Закон України про бджільництво: права бджолярів
Права та обов’язки бджолярів регулює «Закон про бджільництво», який має наступні пункти:
- бджільництвом можуть займатись громадяни України чи іноземці зі спеціальними навичками;
- кількість утримуваних бджолиних сімей на пасіці не обмежується;
- пасіки проходять атестацію з видачею відповідного ветеринарно-санітарного паспорта.
Бджолярство в Україні захищається законом, однак пасічники мають проходити всі необхідні перевірки як бджолиних сімей, так і продукції, що реалізується (меду, прополісу тощо).
Державна підтримка бджільництва
Правове регулювання бджільництва дозволяє отримувати державну допомогу тим бджолярам, які працюють легально, мають відповідну документацію, пройшли перевірки. Допомога від держави видається у розмірі 200 гривень на бджолосім’ю, якщо в розпорядженні фізичної особи чи суб’єкта господарювання знаходиться 10-300 бджолосімей.
Сума коштів від держави на рік не може перевищувати 10 000 мінімальних заробітних плат, встановлених станом на 01 січня поточного року.
Правове регулювання бджільництва в Україні
Нинішній законопроєкт про бджільництво передбачає, що фізичній чи юридичній особі не потрібно отримувати окремі дозволи від місцевого самоврядування. Легальна пасіка працює на наступних підставах:
- ветеринарно-санітарний паспорт — проходження місцевої ветеринарної комісії пасікою;
- племінне свідоцтво — перевірка якості бджолиних сімей, відсутності у них хвороб;
- ветеринарне свідоцтво (форма 1) — видається тільки при необхідності перевезти пасіку територією України.
Новий закон про бджільництво встановлює дисциплінарну, адміністративну, цивільноправову та навіть кримінальну відповідальність за порушення певних норм.
Оподаткування бджолярів
Оподаткування бджільництва здійснюється за стандартною схемою для українського сільського господарства. Мед та інші вироби входять до категорії сільськогосподарської продукції, вирощеної на земельній ділянці. Тому кожного року пасічник сплачує податок від розміру доходу фізичної особи.
Стандартна ставка становить 19,5%. Тобто, якщо за рік пасіка отримала 100 000 гривень прибутку, з них утримують 19 500 гривень податку.