Україна вразила два ракетні кораблі Росії при атаці на порт у Каспійському морі
Українські безпілотники пошкодили два ракетні кораблі проекту 11661 військово-морського флоту (ВМФ) Росії під час атаки на базу Каспійської флотилії в Дагестані, повідомили джерела «Української правди» у спецслужбах.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
З їх слів, операцію провели бійці Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони. Стверджується, що дрони успішно вразили ракетні кораблі «Татарстан» та «Дагестан», крім того, постраждали малі ракетні кораблі (МРК) проекту 21631.
Судячи з відеозаписів у соцмережах, до цілі долетів щонайменше один безпілотник. Це перший приліт дронів-камікадзе по регіону. Відстань від державного кордону України до об'єкту становить близько 1500 км.
Згідно з відкритими даними, на базі в Каспійську дислокуються частини берегових військ, включаючи морську піхоту. А "Дагестан" є першим кораблем ВМФ Росії, озброєним універсальним ракетним комплексом "Калібр-НК". Він може запускати кілька типів високоточних крилатих ракет, здатних вражати надводні, підводні та берегові цілі на відстані до 300 км.
Джерела в ГУР зазначили, що атакована флотилія завдавала ударів по Україні, а 177-й полк морської піхоти брав участь у боях у Херсонській та Запорізькій областях. Міноборони Росії удару по базі в Каспійську не коментувало.
Моніторинговий канал «Кримський вітер» повідомляє, що після атаки дрона супутникові знімки зафіксували спалах біля причалу, де стоїть судно завдовжки 56 метрів, що відповідає ракетному катеру проекту 1241 «Блискавка». Наразі всі кораблі в Каспійську, крім пошкодженого, залишили гавань.
Z-канал "Військовий інформатор" стверджує, що російські військові знали про мету заздалегідь і "противник промазав". Водночас автор блогу розкритикував сили протиповітряної оборони (ППО), які відповідають за безпеку порту. Він зазначив, що в момент атаки в пункті базування Каспійської флотилії знаходився МРК проекту 21631 "Буян-М", оснащений комплексом 3М-47 "Гнучка" та автоматичною артилерійською установкою АК-630М-2 "Дует". ПЗРК та ЗРАК були і на борту ракетних кораблів проекту 11661К.