У Миколаєві оцифрували графіку з колекцій миколаївських музеїв
А цифрові копії перетворили у анімовані зображення, віртуальну галерею та представили у друкованому каталозі.
Агенція розвитку Миколаєва у партнерстві з Платформою MY ART оцифрували 430 експонатів графіки другої половини ХХ століття з фондів Миколаївського обласного художнього музею імені В. Верещагіна та Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Отримані цифрові копії перетворили у анімовані зображення, віртуальну галерею та представили у друкованому каталозі.
Результати проєкту «Цифрова колекція музею: Графіка» презентували в музичній вітальні художнього музею.
«Чому акцент на графіці? Бо вона менш помітна. Музеї зберігають її у великій кількості. І вона не завжди експонується у музейних залах. Графіка маловідома, тому що більше уваги завжди приділялося живопису, – вважає Євген Гомонюк, експерт з культури Офісу відновлення та розвитку Миколаєва.
«Це вже 4-й каталог оцифрованих експонатів музею. Каталогізовано 1065 творів оригінальної графіки цього періоду, включно до 2000 року. До друкованого альбому увійшли 225 оцифрованих робіт з колекції двох музеїв. Загалом оцифрували 430 творів мистецтва», – розповіла заступниця директора Миколаївського художнього музею Лариса Твєрітінова.
Мова йде також і про акварельні, пастельні та виконані у різних техніках роботи українських митців Марії Примаченко, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Володимира Микити, Василя Кричевського, а також миколаївців Миколи Бережного, Анатолія Завгороднього, Юрія Макушина, Олександра Покосенка.