«Найважливіший поїзд у країні». Санітарний ешелон евакуює поранених українських військових (фото)

Коментарi:

Для евакуації з фронту до тилу поранених українських військових використовуються, зокрема, санітарні ешелони — спеціально обладнані потяги.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Подібні ешелони використовувалися, зокрема, під час Другої світової війни. В Україні такі поїзди (CNN у своєму репортажі називав їх «найважливішими в країні») з'явилися незабаром після початку повномасштабного російського вторгнення.

Санітарні ешелони мають перевагу перед рештою учасників руху залізницею, у тому числі поїздами, що перевозять іноземні делегації, які приїжджають в Україну.

Такі поїзди рухаються зі швидкістю приблизно вдвічі менше, ніж звичайні пасажирські потяги, щоб мінімізувати тряску. «Ми все робимо у русі, повністю все. Починаючи від звичайних якихось внутрішньовенних, внутрішньом'язових ін'єкцій, закінчуючи інтубаціями, постановками центральних та сечових катетерів», — розповідала DW військова медсестра Вікторія, яка працює на такому поїзді.

Військові медики, з якими поговорили журналісти CNN та DW, зазначають, що однією з головних переваг таких ешелонів є можливість евакуювати відразу багато поранених та надавати їм медичну допомогу у дорозі.

Маршрут проходження таких поїздів тримається в секреті. «Зрозуміло, це ж військовий ешелон, хоч і санітарний, але наші супротивники з війни — вони ж не роблять різниці, санітарний чи просто військовий. Тому й вживаються певні заходи безпеки», – пояснив військовий лікар Олександр.

Станом на березень «Укрзалізниця» мала 62 спеціальні вагони, призначені для евакуації поранених, до кінця року передбачалося обладнати ще вісім.

Фото Roman Pilipey / AFP / Scanpix / LETA