Чорне море перетворюється на «сіру зону» через ворожу авіацію, – ВМС
Частина Чорного моря, з якої Сили оборони України фактично видавили ЧФ Росії в Новоросійську, залишається "сірою зоною" через активність російської авіації.
"Кораблі фактично не виходять у море. Причин цьому може бути кілька, зокрема – погодні умови. До того ж вони поклали велику кількість свого функціоналу корабельно-катерного складу на авіацію зі складу Чорноморського флоту і не тільки", – розповів речник Військово- морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
ВМС залучаються до протиповітряної оборони, коли йдеться про збиття ударних дронів або ракет, але постійна присутність у небі російської авіації та її дії – велика комплексна проблема. Зокрема, акваторія, яку ВМС фактично звільнили від окупантів, досі залишається "сірою зоною" саме через ворожу авіаційну складову. Росіяни використовують повітряний простір Чорного моря для завдання ударів тощо.
Зараз у Чорному морі у складі ЧФ РФ немає носіїв ракет, які мають пускові установки під "Онікси" та "Циркони". Крім того, спікер зазначив, що розташування Цемеської бухти в Новоросійську, де зараз базується ЧФ РФ, є не найкращим з погляду географії.
"Там досить складна навігація в період штормів, що зараз розпочався і триватиме до середини весни. Це теж труднощі, з якими ворог безпосередньо стикається. Для них закрито Босфор", – розповів Плетенчук.
Закритий Босфор є проблемою не лише забезпечення підрозділів в Азово-Чорноморському регіоні. Це стосується також діяльності постійного оперативного угруповання Росії в Середземномор'ї, яке базується в сирійському Тартусі.
"Вони там допомагають іншому диктаторському режиму знищувати громадянське населення", – каже Плетенчук.
А сьогодні, 14 листопада, в акваторії Чорного моря ворожі кораблі відсутні, повідомили у ВМС ЗСУ.