Байден дозволив Україні удари по Росії далекобійними ракетами ATACMS
Адміністрація Джо Байдена після роздумів, що тривали кілька місяців, нарешті дала Україні дозвіл на удари по території Росії далекобійними ракетами ATACMS.
Про це повідомляє The New York Times із посиланням на чиновників, знайомих із питанням.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
За словами співрозмовників видання, первинною мішенню цих ударів стануть російські та північнокорейські війська у Курській області, частину якої Збройні сили України утримують із початку серпня. Росія зібрала 50-тисячне угруповання, включаючи близько 10 тисяч солдатів КНДР, щоб витіснути ЗСУ з-під Курська, де під їх контролем опинилося майже 1000 кв км території.
Згодом географія ударів АTACMS може розширитися, стверджують джерела NYT. «Зелене світло» на далекобійні удари стало відповіддю на перекидання північнокорейських військових у РФ, кількість яких, за даними західних розвідок, може зрости до 100 тисяч.
Перші удари ATACMS по Росії відбудуться вже найближчими днями, пише з посиланням на джерела Reuters. За словами співрозмовників агентства, буде використано модифікацію ракет з дальністю 300 км.
Київ ще у вересні передав до Вашингтона список цілей для можливих ударів ATACMS по Росії, включивши до нього склади, паливні бази та військові аеродроми на відстані кілька сотень кілометрів від кордону.
Що має граничну дальність у 300 км ATACMS можуть дотягнутися до дев'яти великих російських міст із сумарним населенням 4,7 мільйона людей. За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), у радіусі їх поразки виявляться два міста-мільйонники – Ростов-на-Дону (населення 1,14 млн осіб) і Воронеж (1,046 млн), а також ряд обласних центрів: Курськ (населення – 436 тисяч осіб), Орел (296 тисяч осіб), Брянськ (373 тисячі осіб). На граничній дальності ATACMS знаходяться також Липецьк (486 тисяч осіб), Смоленськ (312 тисяч) та Калуга (329 тисяч).
Загалом на території, яка потрапляє в радіус поразки західної далекобійної зброї, перебувають не менше 245 військових об'єктів Росії, підрахували в ISW. Серед них – 16 аеродромів російської військової авіації, а також місця базування російських частин, штаби, командні пункти, військові заводи та склади пального.