В Україні у відповідь на заклик Заходу розширити мобілізацію заявили про нестачу іноземної зброї
Україна не бачить сенсу у зниженні призовного віку для розширення мобілізації, оскільки армії не вистачає західної зброї, повідомив радник президента Володимира Зеленського Дмитро Литвин.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
«Немає сенсу вимагати від України зменшити мобілізаційний вік нібито для того, щоб закликати більше людей, коли ми бачимо, що заявлене обладнання не надходить вчасно. Через ці затримки в Україні не вистачає зброї для оснащення вже мобілізованих солдатів», — написав він на своїй сторінці у соціальній мережі X, коментуючи заклик Вашингтона зменшити призовний вік до 18 років.
За його словами, західні партнери мають повний доступ до даних і можуть порівняти обіцянки та реальні постачання.
"Не можна очікувати, що Україна компенсує затримки в логістиці або нерішучість у підтримці молодими хлопцями на фронті", – наголосив він.
Напередодні адміністрація президента США Джо Байдена рекомендувала Україні переглянути правила мобілізації, щоби збільшити чисельність збройних сил. Вашингтон наполягає на зниженні призовного віку в Україні з нинішніх 25 років до 18. Це, на думку американської адміністрації, розширить мобілізаційний резерв та дозволить швидше поповнити лави української армії. Представник Білого дому пояснив, що ситуація на полі бою потребує значного збільшення кількості солдатів, а нинішніх зусиль України щодо мобілізації та навчання нових військовослужбовців недостатньо.
За розрахунками Києва, українській армії необхідно близько 160 тис. додаткових військовослужбовців, але у Вашингтоні вважають, що ця цифра має бути більшою. Російські сили продовжують просуватися на сході України, а також тіснять ЗСУ у Курській області, додав представник Білого дому: «Додаткова мобілізація та збільшення чисельності особового складу могли б переламати ситуацію на полі бою».
Також американська сторона рекомендує посилити заходи до солдатів, які дезертують чи йдуть у самоволку. На думку Вашингтона, це дозволило б оптимізувати існуючі сили.
Раніше The Economist із посиланням на дані західних розвідок, представників оборонних відомств, відкриті джерела та сайт Ua Losses повідомив, що Україна могла втратити від 60 до 100 тисяч військовослужбовців убитими за час повномасштабного вторгнення Росії. Ще близько 400 тисяч українських військових, за даними видання, могли зазнати тяжких поранень.