Наслідки витоку олії до Південного Бугу: площа забруднення збільшилася до 9000 кв. м

Коментарi:

Майже через тиждень після витоку олії в Південний Буг, екологи взяли проби води в річці і обстежили територію

Як повідомлялося, 28 грудня в результаті обстрілу інфраструктури в Миколаївській області був пошкоджений резервуар з олією, що належить компанії «Екотранс». Масштабний витік олії забруднив землі та акваторію Бузького лиману.

Читайте ПН в Telegram : тільки важливі новини

Що засвідчили перші результати обстеження?

Сьогодні, 3 січня, Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу повідомила, що фахівці провели огляд місця події та взяли проби води та ґрунту для аналізу.

За даними інспекції:

  • Площа забруднення землі становить близько 7000 кв. м усередині резервуарного парку та 700 кв. м за його межами.

  • В акваторії лиману спочатку було зафіксовано масляну пляму площею 1000 кв. м та товщиною шару до 1 см. На 2 січня площа збільшилася до 9000 кв. м, а товщина шару подекуди досягла 10 см.

Як усуваються наслідки?

Щоб зупинити поширення олії, фахівці ДСНС встановили бонові загородження у місцях розливу. Компанія «Екотранс» продовжує роботи з відкачування олії з акваторії та утилізації забруднень. За словами мера Миколаєва Олександра Сенкевича, до 3 січня вже вдалося відкачати понад 70 тонн олії.

Додатково проводяться роботи з видалення забрудненого шару ґрунту.

Скарги городян

Зазначимо, що про величезну маслянисту пляму на річці городяни писали та повідомляли у соцмережах ще перед Новим роком. Однак влада цю інформацію не підтверджувала.

Зараз мешканці Миколаєва повідомляють, що у районі екологічного лиха ситуація залишається складною. Масляні калюжі розтікаються дорогами та тротуарами: від Причалу до житлового комплексу «Апельсин», у бік СТО, а також на вулиці Озерну та Лазурну.

За словами миколаївців, олія переноситься на колесах автомобілів, забруднюючи асфальт та двори прилеглих будинків.

Міські служби та співробітники компанії продовжують роботу над ліквідацією наслідків розливу, щоб мінімізувати екологічні збитки.