Україна заявила, що кораблі ВМФ Росії залишили Чорне море
Росія вивела кораблі військово-морського флоту (ВМФ) із Чорного та Азовського морів, повідомили ВМС України.
Станом на 6:00 четверга таких судів у зазначених акваторіях не було. При цьому в Середземному морі продовжують курсувати семеро російських бойових кораблів, два з яких є носіями крилатих ракет «Калібр».
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
8 січня речник ВМС України Дмитро Плетенчук заявив, що Росія остаточно відмовилася від ремонту свого флоту в анексованому Криму через загрозу втрат внаслідок атак. Він нагадав, що ЗСУ знищили малий ракетний корабель (МРК) «Циклон» у Севастопольській бухті, завдали два удари по підводному човну «Ростов-на-Дону» і ще один – по МРК «Аскольд» у Керчі. "Ці приклади підказують росіянам, що використовувати Крим для ремонту суден неможливо в принципі", – зазначив Плетенчук.
За даними моніторингового телеграм-каналу "Кримський вітер", Росія все ще намагається сховати залишки флоту на півострові від ударів ЗСУ. Так, кілька військових кораблів було помічено біля причалу Вторчермета в Інкермані, де зазвичай стоять списані судна, які ріжуть на метал. Якийсь час тому там були пришвартовані малий протичовновий корабель проекту 1124М «Альбатрос-М» та мінний тральщик.
Сенатор Росії Дмитро Рогозін визнав, що Чорноморському флоту довелося «змінити прописку», оскільки його великі кораблі «стали просто великими мішенями для безекіпажних катерів» ЗСУ. Спочатку судна перемістили до Новоросійська, але потім евакуювали і звідти через загрозу поразки західними далекобійними ракетами. Розташована в цьому місті база флоту знаходиться в радіусі удару британських Storm Shadow, які мають ЗСУ.
Однак найчастіше для проведення операцій в акваторії Чорного моря українці використовують безпілотники Magura V5 та Sea Baby. Останні здатні нести до 850 кг вибухівки. Візуально вони нагадують моторний човен, але мають відповідне маскування, щоб утруднити виявлення. Управління дроном здійснюється за допомогою AR-окулярів.