Співпраця, що змінює майбутнє: як бізнес і профтехосвіта готують кадри для ринку праці

Коментарi:

Професійна освіта як шлях до економічного відновлення: перспективи співпраці УАЦПБ та ліцеїв Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу продовжує зміцнювати партнерство із закладами професійно-технічної освіти.

Експерти УАЦПБ провели зустрічі з керівництвом Баштанського та Андріївського професійних ліцеїв, щоб обговорити перспективи співпраці.

За словами керівника УАЦПБ Артема Ващиленка, Миколаївщина, як і вся країна, стикається з викликами ринку праці, що потребують оперативних рішень. У цьому контексті співпраця між освітніми закладами та бізнес-організаціями набуває ще більшого значення.

«Ринок праці наразі настільки розбалансований, що навіть за наявності великої кількості запитів від роботодавців та значної кількості безробітних, вакансії залишаються незакритими. Тож, в центрі уваги наразі – спроможність закладів професійно-технічної освіти впровадити короткострокові навчальні програми по перенавчанню та наданню часткової кваліфікації дорослому населенню, що шукає можливості для працевлаштування», – наголошує Артем Ващиленко.

Баштанський професійний ліцей, який понад пів століття випускає робітничі кадри, наразі перебуває у процесі злиття з Казанківським професійним аграрним ліцеєм. До 11 існуючих професій додадуться нові аграрні спеціальності, що є стратегічно важливими для економіки регіону. Попри реорганізацію, освітній процес продовжується, що відкриває нові можливості для співпраці.

Андріївський ліцей, що залишається одним з найбільш передових закладів професійно-технічної освіти Миколаївщини,прямо зараз облаштовує сучасний навчально-практичний центр із лабораторіями та тепличними комплексами для підготовки за спеціальністю плодоовочівник.

«В Україні кваліфікацію плодоовочівника надають лише два професійні заклади, тож ми очікуємо, що набори в наші групи за цією спеціальністю будуть збільшуватися в тому числі за рахунок дорослого населення, яке шукає можливості для працевлаштування», – зазначає директор ліцею Юрій Бенюх.

Підприємці регіону показали свою зацікавленість у підготовці кваліфікованих кадрів для залучення до роботи на своїх підприємствах. Наступний крок – розробка механізмів перенавчання та отримання часткової кваліфікації на базі партнерських закладів ПТО.

«Професійна технічна освіта є запорукою отримання людиною конкурентних навичок. Це шлях до збалансування ринку праці. Нашій організації цікаво підтримувати професійні ліцеї, тому що ми працюємо з проєктами, які націлені на відновлення Миколаївської області»,– зазначає керівник УАЦПБ.

Попит на професійну освіту в регіоні лише зростає, а модернізація навчальних програм та підтримка партнерів дозволять підготувати фахівців, здатних відповідати сучасним викликам ринку праці.

Інші новини