Заборону Трампа на поставки зброї Україні не скасовано, – NYT
Президент США Дональд Трамп не змінив свого рішення щодо призупинення військової допомоги Україні.

Читайте також
- Трамп має намір змінити «угоду про копалини» з Україною на «більше і краще»
- Гренландія, прапор на Марсі, лист Зеленського – Трамп виступив у конгресі США
Всі матеріали на тему
Про це пише The new York Times.
Видання зазначає, що Трамп у промові в Конгресі США ненадовго торкнувся війни в Україні та поставив питання: "Чи хочете ви, щоб вона тривала ще п’ять років?".
Він не говорив про те, як може виглядати справедливий мир, чи дасть США та Європа гарантії, що Україна залишиться незалежною державою. Він жодного разу не припустив, що Путіну, можливо, доведеться відмовитися від чогось. Також він не припускав, що може статися, якщо російський диктатор вирішить продовжувати воювати, йдеться в матеріалі.
"Здавалося, пан Трамп вітає ініціативу Володимира Зеленського повернутися до дискусій щодо мирних переговорів і угоди щодо корисних копалин. Але пан Трамп залишив у силі свою заборону на подальше постачання зброї чи іншої великої допомоги Україні", – зазначає видання.
Призупинення допомоги США
Зранку 4 березня стало відомом, що президент США Дональд Трамп розпорядився поставити на паузу всю американську військову допомогу Україні, аби змусити Київ продемонструвати "добросовісну відданість" миру.
Один з американських чиновників у коментарі CNN зазначив, що наслідки призупинення наданні військової допомоги з боку США Україна відчує через деякий час. Можливо, кілька днів або тижнів. Проте як тільки запаси зброї та озброєння почнуть вичерпуватися, на країну чекатимуть серйозні наслідки.
Як повідомив журналіст Остап Яриш, рішення США призупинити допомогу Україні перш за все вплине на поставку ракет до ППО та боєприпасів до HIMARS та артилерії.
У матеріалі The Economist йдеться, що рішення США про призупинення допомоги Україні призведе до більшої кількості втрат та руйнувань. Критичними елементами, пише видання, є зброя, її ремонт, ракети до ППО, система Starlink та, ймовірно, найважливіше, обмін розвідданими.
Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що зупинення постачання військової допомоги Україні є "тимчасовою паузою".