У Миколаївському ТЦК заявили, що мобілізували заброньованого працівника критичного підприємства через проблеми з документообігом

Коментарi:

У Миколаївському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки спростували можливість мобілізації заброньованих працівників критично важливих підприємств.

Про це заявила майор юстиції, помічник начальника центру із правової роботи, начальник юридичної служби Миколаївського ТЦК та СП Тетяна Кійко.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Заява прозвучала після того, як народний депутат від "Слуги народу" Олександр Федієнко повідомив про випадок анулювання відстрочки працівнику критично важливого підприємства на Миколаївщині. Також депутат зазначив, що у відповіді ТЦК наголошується, що "територіальний центр діє в рамках чинного законодавства".

«Тепер можна анулювати відстрочку працівникові критично важливого підприємства, навіть не звернувши увагу, що його забронювали. Далі приписка, що Миколаївський обласний центр комплектування та соціальної підтримки діє у рамках чинного законодавства», – зазначив нардеп.

Він зазначив, що тепер таку людину демобілізувати неможливо і підприємство втрачає критично важливого працівника.

Потім Кійко заявила, що випадок, який стався у Миколаївському обласному ТЦК, пов'язаний з технічними проблемами документообігу.

Юристка зазначила, що 5 листопада Миколаївський РТЦК отримав розпорядження голови Миколаївської районної військової адміністрації про відміну мобілізаційних завдань деяким підприємствам, тобто скасування відстрочки від мобілізації.

Водночас вона зазначила, що окрім наявності мобілізаційного завдання, через скасування якого й відбулося анулювання бронювання, підприємство раніше було визнано критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

«Оскільки посадовими особами Миколаївського РТЦК та СП цей фактор не було враховано, за цим фактом на сьогоднішній день Миколаївський обласний ТЦК та СП проводить службову перевірку. Тобто буде з'ясовано всі подробиці та врегульовано надалі це питання», — наголосила вона.

Які підприємства можуть отримати статус критично важливих

Відповідно до постанови 1332 КМУ приватні підприємства мають відповідати трьом критеріям бронювання:

  • працівнику, якого бронюють, протягом останнього кварталу мають сплачувати зарплату у розмірі не менше ніж 2,5 мінімалки, тобто 20 000 грн (сума станом на 1 грудня 2024 року);

  • підприємство не повинно мати боргів зі сплати ЄСВ та інших податкових внесків, воно може втратити цей статус, якщо має заборгованість;

  • третій критерій підприємство обирає самостійно із переліку, наведеного у постанові КМУ № 76 або у регіональних чи галузевих вимогах.
Інші новини