У Молдові розпочали вилов «вагнерівців»
Українські та молдавські поліцейські затримали трьох найманців "Вагнера" та інших незаконних збройних формувань, що воюють проти України.


Всі матеріали на тему
Троє затриманих – громадяни Молдови, які з 2014 по 2023 рік брали участь у битві за Донецький аеропорт, захоплення Бахмута, створення "Дебальцевського котла" у складі ПВК "Вагнер", батальйону "Сомалі" та інших озброєних формувань так званої "ДНР" та Росії. Деякі з них отримали нагороди та медалі від військового керівництва окупантів.
Повідомляється, що для знешкодження найманців залучили понад 200 поліцейських.
У рамках першого етапу міжнародної поліцейської операції "Месники" правоохоронці двох країн провели понад 50 обшуків за місцями проживання та реєстрації фігурантів.
За результатами було вилучено документи, комп'ютерну техніку та мобільні телефони з листуваннями, фото- та відеоконтентом, які містять інформацію про вербування, умови проходження служби у ПВК "Вагнер" та підтверджують участь фігурантів у бойових діях на території України.
Слідчі поліції Молдови повідомили трьох фігурантів про підозру за участь найманцями у збройному конфлікті, військові чи інші насильницькі дії, спрямовані на повалення або підрив конституційного ладу або на порушення територіальної цілісності держави Кримінального кодексу Молдови.
Фігурантам загрожує до десяти років позбавлення волі.
Зазначається, що це лише перші із 85 ідентифікованих оперативними підрозділами української поліції громадян Молдови, які брали участь у війні на боці Росії.
Слідчі Нацполіції України відкрили спеціальне магістральне кримінальне провадження, під час якого документують усі факти їх вербування, навчання, фінансування та використання у бойових діях проти України. За сприяння Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції їх дані вже направили до компетентних правоохоронних органів Молдови, де проти них розпочато нову серію досудових розслідувань.
"Понад 200 поліцейських з обох країн працювали над документуванням злочинів загарбників. Це лише перші з 85 ідентифікованих оперативними підрозділами української поліції громадян Молдови, які брали участь у війні на боці Росії. Ми отримали інформацію про послужні списки, родинні зв'язки, контакти та місцезнаходження фігурантів.
Починаючи з 2014 року ми встановили 37 приватних військових кампаній, які росіяни створили, щоб воювати в Україні та інших країнах. Це створює ризики для Європи – дестабілізація обстановки у суспільстві, зростання організованої злочинності, повернення найманців до країн ЄС", – сказав глава МВС Іван Виговський.