Що таке кешбек та як ним користуватися

Коментарi:

Нацбанк стверджує, що в останній рік жителі України найчастіше використовують для оплати товарів та послуг картки. При цьому лише частина з них знає, що таке кешбек та як він працює під час оплати рахунків у магазинах та ресторанах. Він означає повернення готівки, тож варто розібратися, як ним користуватися.

Всі матеріали на тему

Працює механізм просто: організація сплачує кошти сервісу кешбеку за те, що він приваблює клієнтів. Коли покупець вносять гроші за товар, він автоматично отримує на свій рахунок певний відсоток від витрат. У виграші залишаються всі учасники правочину: продавці, посередники, споживачі товарів. Банкам, які виконують роль посередників, перераховують бонуси.

Що таке кешбек

Способи заробити на кешбеку

Гроші можуть бути повернуті, якщо людина купує продукти, промислові товари, квитки, розплачується за обід у кафе. Іноді кешбек діє за комунальні виплати.

Середній показник повернення коштів становить 2–10%. Сума невелика, але якщо гроші нараховуються на рахунок регулярно, то за рік виходить значною. Кешбек можуть перерахувати на зарплатний та кредитний рахунки.

Банку вигідно співпрацювати з підприємствами в системі кешбеку, адже:

  • це допомагає забезпечити приріст кількості клієнтів;
  • від цього зростає фінансовий потік;
  • банк має можливість запропонувати додатковий комплекс платних послуг.

Чи працює заклад з механізмом кешбеку, слід уточнювати заздалегідь, до оформлення карти.

В Україні кешбек прирівнюють до заробітку. Тому власник картки має сплатити в бюджет держави ПДФО та військовий збір, які в сумі становлять 19,5%.

Що потрібно враховувати під час підключення кешбеку

Оформлення картки не завжди забезпечує високу ставку повернення грошей — все залежить від виду операції. Деякі банки співпрацюють лише з тими організаціями, для яких діє бонусна програма. Буває й так, що кешбек нараховують не у формі грошей, а у вигляді миль (за авіаперельоти). Пізніше бонуси дозволяється обміняти на квитки, щоб у майбутньому здійснити подорож або замовити послуги.

В багатьох фінансових установах діє ліміт на кешбек. Банк може мати свої умови повернення коштів. Деякі фінансові заклади не можуть дозволити собі платити кошти вище за певну суму. Популярна також система, за якої власникам привілейованих карток нараховують підвищений бонус.

Якщо ви купили товар, але кешбек так і не з'явився на рахунку, не варто хвилюватися. Адже відсоток від витрачених грошей можуть перерахувати навіть за місяць. Щоб мінімізувати виплати власникам карток, фінансові організації застосовують схему, за якої бонус згоряє у конкретний термін. Після встановленої дати гроші неможливо використати.

Банківські установи можуть забороняти виводити кошти на основну картку, доки накопиться певна сума. ПриватБанк працює по-іншому: перераховує кешбек на рахунок БонусПлюс, переказати кошти на основну картку неможливо.

Інші новини