Вісім європейських країн поскаржилися в ООН на російські диверсії проти супутників зв'язку

Коментарi:

Члени Євросоюзу — Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Фінляндія, Франція та Естонія, а також Україна направили в ООН скаргу на диверсії, що посилюються, у сфері європейського супутникового зв'язку з боку Росії.

Всі матеріали на тему

Автори звернення вимагають, щоби РФ припинила саботаж, повідомляє нідерландський телеканал Nieuwsuur.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Скарга знову буде направлена ​​до Міжнародної спілки електрозв'язку (МСЕ), що входить до системи ООН. Звернення підтримали Велика Британія та ще 17 країн-членів ЄС. Аналогічну скаргу європейські країни адресували ООН 2024 року. За останній рік у кількох європейських країнах зафіксували перебої у роботі ключових супутникових операторів Eutelsat (Франція) та SES (Швеція та Люксембург), які постачають послуги радіомовлення, телевізійного зв'язку та авіаційної навігації. Найгучніший інцидент стався навесні 2024 року, коли російську військову пропаганду двічі показали на телеканалі BabyTV у Нідерландах та інших країнах Європи, зокрема в Україні.

Торішнє розслідування Eutelsat та SES показало, що до збоїв причетна Росія (їх джерелом були анексований РФ Крим та Калінінградська область). Метою атак було порушення роботи українського телебачення, яке транслювалось обома компаніями. Перебої в роботі голландського телебачення виявилися «супутнім збитком». Росія відкидає всі звинувачення в організації збоїв, заявляючи ООН про свою непричетність.

Крім неполадок у телеефірі диверсії впливають і на навігаційні сигнали, важливі для судноплавства та авіації, зазначається у скарзі. Наприклад, у країнах Балтії заявили, що з вересня минулого року понад 30 тисяч польотів над Балтійським морем було утруднено через перебої. Це суттєво погіршує комунікації та економічну діяльність у регіоні, а також впливає на безпеку на транспорті, наголосили у цих державах. Як повідомив в Інспекції з навколишнього середовища та транспорту (ILT), за 2023 рік пілоти літаків зробили нідерландських авіакомпаній відправили 163 повідомлення про перебої зв'язку, у 2024 році ця кількість зросла до 1318.

Джерела телеканалу підтвердили, що Франція та Швеція, де базуються супутникові компанії, цього тижня вперше проведуть особисті переговори із російською делегацією в ООН у Женеві.

«Насправді ми вже у стані війни з Росією, але багато хто цього не розуміє. Поки їх не буде зупинено, Росія йтиме все далі. І, нарешті, ми скажемо: „вистачить“», — зазначав минулого року експерт із військових дій у космосі, співробітник Гаазького центру стратегічних досліджень Патрік Болдер.

У грудні 2024 року The Insider з посиланням на міжнародну групу «Репортери без кордонів» (RSF) повідомляв, що Eutelsat зокрема транслює кремлівську пропаганду та рекламу служби за контрактом в армії РФ. За даними журналістів, компанія має найважливіший супутник для російського телемовлення 36D, який охоплює близько 30% домогосподарств Росії та СНД. Через нього російська влада транслює сотні каналів, що підтримуються Кремлем, на платформах «Триколор» і «НТВ-Плюс».

Інші новини