Найбагатші люди України під час війни примножили свої статки

Коментарi:

Американський журнал Forbes публікує дивні показники щодо стану українських мільярдерів

Шість українських бізнесменів увійшли до щорічного рейтингу мільярдерів за версією Forbes, який американський журнал оприлюднив на своєму сайті у вівторок, 1 квітня.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Найвище місце у ньому традиційно зайняв власник групи СКМ Рінат Ахметов. Цього року його активи журналісти оцінили у $7,9 млрд (2024-го було $4 млрд, а 2023-го – $5,7 млрд), що підняло його на 390-е місце (у минулорічному рейтингу було 785-е).

Другий серед найбагатших українців – власник Інтерпайпу Віктор Пінчук. Його активи зараз оцінюють у $3,2 млрд (рік тому – $2 млрд), він на 1141 місці.

Петро Порошенко, який повернувся до світового рейтингу найбагатших у світі, з $1,7 млрд займає 1947-е місце.

До рейтингу Forbes потрапив і співвласник агрохолдингу Kernel Андрій Веревський. Має $1,4 млрд і 2356-е місце.

Також до списку мільярдерів із $1,2 млрд потрапили власник Смарт-холдингу Вадим Новинський та найбільший акціонер Ferrexpo Костянтин Жеваго. Їхній стан за рік не змінився, але з 2410-го місця у 2024 році вони перемістилися в рейтингу на 2623-те.

На цьому ж місці опинився ще один українець – співзасновник фінтех-стартапу Revolut Влад Яценко ($1,2 млрд). Але його вказано як представника Великобританії.

Співвласник групи "Приват" Геннадій Боголюбов, який торік володів $1 млрд і займав 2692 місце, випав зі списку Forbes

Щось не сходиться...

Що стосується зростання активів інших учасників списку Forbes у порівнянні з довоєнним рівнем, найбільш дивним він виглядає щодо Ахметова, який з 2022 року втратив два свої найбільші металургійні заводи в Маріуполі, а також значну частину енергогенерації, знищеної російськими обстрілами.

Звідки такий величезний приріст вартості активів у порівнянні навіть із довоєнним рівнем? Український Forbes дає таке пояснення, включивши, наприклад, до факторів зростання купівлю яхти Luminance вартістю в 500 млн доларів: "Стан Ахметова зріс, зокрема, завдяки зростанню виручки підприємств холдингів "Метінвест" і ДТЕК, що вплинуло на їхню ринкову вартість; грошових заощаджень, отриманих як дивіденди від підконтрольних бізнесів; спуск на воду 139-метрової яхти Luminance, вартість якої оцінюється в 500 млн. доларів.

Також дивує зростання вартості активів, за оцінкою Forbes, Порошенко після того, як проти нього було введено санкції РНБО, які передбачають блокування активів – як корпоративних прав та цінних паперів, так і грошей на рахунках.

Найбільше мільярдерів у США

Щодо інших країн, то за минулий рік у списку Forbes з'явилися 15 нових мільярдерів із Росії. За кількістю новачків РФ перебуває на п'ятому місці. На першому – США (103 особи), на другому – Німеччина (37 осіб), на третьому – Китай та Гонконг (32), на четвертому – Індія (17 нових мільярдерів).

Найбагатшою людиною планети залишився Ілон Маск (342 млрд дол. +147 млрд за рік).

Інші новини